Две приjaви за физички напади во Прилеп во изминатите 48 часа

34

Две пријави за физички напади во Прилеп – Извадоци од полицискиот билтен на МВР

Na 30.11.2022 во ОВР Прилеп, Б.Т. (33) од Прилеп пријавил дека на ул. “Орде Тодороски-Шемко” во Прилеп бил физички нападнат од Б.Н.

На 01.12.2022 во ОВР Прилеп, 39-годишна жена од Прилеп пријавила дека била физички нападната од Ф.А. со кого живеела во вонбрачна заедница.

Се преземаат мерки за расчистување на двата случаи.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content