СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Две приjaви за физички напади во Прилеп во изминатите 48 часа

Две пријави за физички напади во Прилеп – Извадоци од полицискиот билтен на МВР

Na 30.11.2022 во ОВР Прилеп, Б.Т. (33) од Прилеп пријавил дека на ул. “Орде Тодороски-Шемко” во Прилеп бил физички нападнат од Б.Н.

На 01.12.2022 во ОВР Прилеп, 39-годишна жена од Прилеп пријавила дека била физички нападната од Ф.А. со кого живеела во вонбрачна заедница.

Се преземаат мерки за расчистување на двата случаи.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content