СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Двајца прилепчани приложиле лажни ПЦР тестови на граничниот премин „Деве Баир“

Двајца прилепчани приложиле лажни тестови на Деве Баир, пишува во дневниот билтен на МВР.

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 12:20 часот, на Граничен премин „Деве Баир“, на излез од Република Македонија, И.Б.(50) и Ф.Т.(35), двајцата од Прилеп, приложиле негативни ПЦР тестови, а по извршени проверки било утврдено дека тестовите не се издадени од соодветната лабораторија и истите се одземени за понатамошна постапка.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content