СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Двајца прилепчани извршиле полов напад врз малолетник

Вчера во 11.00 часот во ОВР Прилеп, 36 годишен жител од прилепско село пријавил дека постои основано сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник“, кој бил извршен врз неговото дете, по чие кажување на точно неутврден датум И.Н. помогнат од уште едно лице, двајцата од с.Црнилиште, извршил полов напад врз малолетникот, соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content