СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Дванаесет прилепчани завршија со труење во болница откако јаделе скара од месарница

Вкупно 12 лица побарале медицинска помош на инфективното одделение во Општата Болница Прилеп со симптоми кои асоцираат на алиментарна токсоинфекција.

За сите пациенти заедничко биле што за празниците конзумирале месо што го купиле од една иста месарница. Инспекторите го затвориле објектот.

Повеќе детали се најавени за утрешниот ден.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content