СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Дали некој намерно направи диверзија за да не свети крстот на Маркови Кули за Велигден

Дали некој намерно стори вакво дело во пресрет на Велигден?

Вечерва ненадејно престана да свети крстот на Марковите Кули во Прилеп. Граѓаните бурно реагираат на социјалните мрежи и се сомневаат дека некој намерно го прекина напојувањето со електрична енергија на осветлувањето од крстот.

Од општина Прилеп пред малку излегоја со соопштение:

-Почитувани сограѓани, сакаме да ве информираме дека надлежните екипи на Општина Прилеп се на терен и се работи на отстранување на дефектот со осветлувањето на крстот на Маркови кули. Сеуште не се знае дали причината е технички проблем или можеби човечки фактор.

Било која намерна вмешаност во овој случај е за огромна осуда!

Локалната самоуправа ќе продолжи да работи на решавање на овој проблем и во текот на претстојните празнични денови – напишаа од општина Прилеп на Фејсбук.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content