СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Град со загрижувачка големина

Невреме проследено со дожд, грмежи, ветер и град зафати повеќе македонски градови, дел од нив се Крушево и Прилеп.

Во Прилеп во овој момент силното невреме е проследено и со град со големина на орев.

 

УХМР инаку најави пороен дожд низ повеќе градови во земјава за попладневните часови, а во дел од нив веќе започна невремето.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content