Град со големина на лешник го побеле полето во прилепско

11

Силно невреме проследено со пороен дожд и град вчера попладне го погоди прилепскиот регион. Паѓаше град со големина на лешник кој предизвика големи штети врз насадите со тутун и пипер во областа Заград, Мажичиште, а за големи штети пишуваат и земјоделците од Мало Коњари.

Сликата од полињата е жална, а штетите се катастрофални.

 

 

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content