СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Градоначалникот ве поканува на отчет за сработеното за овие две години

Во недела со почеток од 11ч. во големата сала на Центарот за култура “Марко Цепенков”, ќе се одржи промоција за сработеното на Локалната самоуправа на Општина Прилеп во изминатите две години, 2022 и 2023.

-Ве поканувам во недела на 11.02.2024 година со почеток во 11:00 часот во НУЦК „Марко Цепенков“, на промоција за сработеното на Локалната самоуправа на Општина Прилеп во изминатите две години, 2022 и 2023. Ветивме пред Вас дека ќе работиме отчетно и транспарентно и тоа го докажуваме. Вие преку Вашата поддршка сте нашиот мотив да работиме секојдневно на подобрување и градење на нашиот Прилеп во едно поубаво место за живеење – напиша градоначалникот на општина Прилеп, Борче Јовчески.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content