СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Гори фабрика за канабис во Росоман

Опожарен е магацинскиот простор на фабриката за канабис „ГМ Лајт Медијал ДОО“, во селото Дебриште, Росоман.

Државниот инспекторат за животна средина објави дека на терен пристигнале возила од противпожарна бригада од Кавадарци, Росоман и Неготино со помош од противпожарна бригада од правниот субјект Еуроникел Индустри (поранешен ФЕНИ).

Пожарот е локализиран, а следат истражни дејствија за причините за избувнувањето.

Инспекторатот во соопштението наведе дека компанијата поседувала елаборат за животна средина.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content