СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за новите цени на горивата.

Минатата недела цените на бензините и дизелот се намалија за 3,50 денари.

 

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 71,00 (денари/литар),
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 73,00 (денари/литар),
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 63,00 (денари/литар),
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 62,50 (денари/литар),
Мазут М-1 НС 38,527 (денари/килограм).

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content