СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Голем реон од Прилеп вечерва без cтpyja поcле cилна екcплозиja (ВИДЕО)

Вечерва околу 21:30ч. на улицата “Васко Карангелески” во Прилеп, настанала екcплозија во трафостаница на ЕВН, при што голем дел од градот во тој реон е во моментов без електрична енергија.

Засега не се познати причините за настанатиот пожap во трафостаницата, ниту до кога граѓаните од овој дел на градот ќе немаат струја.

Од страна на пожapникapите при ТППЕ Прилеп е интервенирано на лице место и пожapoт е ставен под контрола.

Според првичните информации се работи за поголемо оштетување на трафостаницата, за што неофицијално ќе се чека интервенција на екипа од Скопје.

Граѓаните се загрижени и стравуваат дали ЕВН за брзо време ќе го санира проблемот, со оглед на тоа дека утре е празник и неработен ден во Македонија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content