СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Голем народен митинг на ВМРО-ДПМНЕ на четврти април во Скопје

Со голем народен митинг во Скопје, ВМРО-ДПМНЕ ќе ја започне својата предизборна кампања.

Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, најави дека на 4-ти април, голем митинг ќе се одржи пред Владата на Република Македонија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content