СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Голем есенски панаѓур во Прилеп

Од денеска започнува традиционалниот есенски панаѓур во Прилеп. Локацијата и местото се стари – Градски базен “Маркови Кули”-Прилеп.

И оваа година панаѓурот ќе понуди различни текстилни производи, дополнителен прибор за домаќинството, алати за автомобили, и што ли уште не, а какви ќе бидат цените и квалитетот на производите, тоа засега останува под “знак прашалник”.

ГОЛЕМ ЕСЕНСКИ ПАНАЃУР – 14ти, 15ти и 16ти Октомври на Градски базен Маркови Кули -Посетете не и подновете се – истакнуваат од Градскиот базен “Маркови Кули”-Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content