СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Годишно обраќање на претседателот Пендаровски во Собранието

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати во Собранието на Македонија.

Претседателот на државата традиционално секоја година одржува говор пред пратениците пред крајот на календарската година во кое изнесува свои ставови во врска со актуелните случувања во земјата и светот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content