СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Годината ќе биде бериќетна: Првото бебе во прилепската болница е женско, се роди утрово

Првото бебе во прилепската болница “Борка Талески” во Новата 2021 година е женско, а се роди утринава

Бебето се родило во 9:35 часот и е тешко 2.950 грама. Ова е второ дете на Ангелка Ѓорѓиева, а ќе се вика Инес.

„Да ви биди на сите среќна и бериќетна Новата година, поминавме прекрасно, презадоволна сум од тиимот со кој што соработував, докторката, бабицата, сестрата, целиот тим, поминавме лесно, дај Боже да биде така и оваа година лесна ии само убави работи“, истакна среќната Мајка.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content