СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

В четврток на седница на Собранието пратениците ќе гласаат за францускиот предлог

В четврток на пленарна седница на Собранието на Македонија, пратениците ќе гласаат за францускиот предлог.

80. седница на Собранието се закажува за 14.7.2022 (четврток), со почеток во 13:00 часот, со точка на дневен ред „Информација од Владата на Македонија за францускиот предлог за европските интеграции”.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content