Втор конгрес на медицински сестри во Струга

24

Унијата на ЗМСТАС, годинава предводена од ЗМСТАС „ЗА НАС“, за првпат како рамноправна членка на Балканската асоцијација на медицински сестри, го организира овој голем едукативен настан на тема „Здравствената нега – научна дисциплина“. За првпат ќе бидат доделени и одликувања од прв ред во име на првата македонска медицинска сестра – Славјанка Влахчева, се наведува во соопштението.

Предвидено е видео обраќање од претседателот на државата Стево Пендаровски, како и присуство на претставници од министерствата за здравство и образование.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content