СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Вратете ја свежината на зеленчукот

Есента ни пристигна а со тоа ќе се зголемува цената на свежиот зеленчук затоа што се поинаку ќе го има.

Поради тоа често знаеме да го купиме во поголема количина, но никако не смеете да дозволиме истиот да се расипе и скапе, па подоцна да мораме да го фрлиме.

Сепак постои начин како да ја вратиме свежината на зеленчукот кој веќе овенал и ја изгубил својата боја.

Трикот е во тоа да го ставите најпрво половина час во врела вода, па потоа во ладна.

Свежината ќе се врати во живот наместо да го фрлите и ќе биде вкусен како и порано.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content