Во центарот на Прилеп ученици го формираа државното знаме! (ФОТО)

59

Денот на народното востание – 11-ти Октомври, во Прилеп се одбележува со низа настани и свечености, а како дел од програмата, денеска голем број ученици од прилепските основни училишта го формираа државното знаме на плоштадот “Методија Андонов – Ченто”.

Eдна прекрасна традиција која после неколку години одново се возобновува.

Нека е честит Денот на народното востание, денот кога започнала Народноослободителната борба против фашистичкиот окупатор!

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content