СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во тек е акцијата за чистење на општинската зграда во Прилеп

По најавената акција за чистење на општинската зграда во Прилеп од страна на Градоначалникот, во моментов акцијата се реализира од страна на Градоначалникот Борче Јовчески, Претседателот на совет Дејан Проданоски, Раководители на училиштата во Прилеп, Раководители на Јавните Претпријатија, различни здруженија на граѓани, вработени во Општина Прилеп и другите институции.

Меѓу присутните кои земаа активност во чистењето беше и адвокатот Жаре Стеваноски кој важеше за еден од активистите на Шарената револуција во 2015 и 2016 година.

 

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content