СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Во Собранието седница за поставување пратенички прашања

Собранието денеска ќе се одржи седница за поставување пратенички прашања.

Вообичаено секој последен четврток во месецот во Собранието се одржува седница за поставување пратенички прашања. Согласно Деловникот, прашања до премиерот и министрите први поставуваат пратениците од опозицијата.

Пред седницата, претседателот на Собранието Талат Џафери ќе одржи брифинг со акредитираните новинари.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content