СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во сабота голем хуманитарен музички настан за малата Бисера од Прилеп: Ќе настапат над 30 изведувачи

Почитувани хумани луѓе! Ние, ДРИМ ТИМ ОД ДЕЦА ЗА ДЕЦА Прилеп организиравме хуманитарен музички настан СПЛОТЕНИ ВО ХУМАНОСТ за малата Бисера, кој ќе се одржи на 23.04.2022 година на градскиот плоштад Методија Андонов Ченто. Ќе настапуваат многу домашни музичари.

Настанот е поделен во 2 дела.

10:00 до 17:00 часот.

1.Преродба, 2.Ѕвончиња Dream team, 3.Матеја Николкоска Матеја Цветковска, 4.Гоце Балада, 5.Донче Наумоска
6. Илина Стефаноска, 7.Чокио, 8.Леонид Бенд, ПРОМОЦИЈА НА “ЉУБОВНИ ПИСМА ЗА ЕДЕН ПРИЛЕПЧАНЕЦ” од Лина Димоска, 9.Чакаро и Кате, 10.Тајфата, 11.Александра и Peaches, 12.No cigarette, 13.Фросина Ристеска, 14.Синдикат, 15.Марија Јаковлеска, 16.Филип Николоски, 17.Александар Темелков, 18.Ритуал Бенд и Џаса, 19.Магдалена Иванова, 20.Мартина Јаневска, 21.Дани Даниела, 22.Елена Велеска, 23.Mарија Наумоска и Ивана Стојкоска, 24.Трио бенд, 25.Благадуша, 26.Марија Бундоска, 27.Благица Белјаноска, 28. Сергеј Попоски, 28.Бранче и Емануел

22:00 до 02:00 часот на Камената Бина.

СИНДИКАТ, ДЈ БОНО, БЛАГАДУША И DJ EXTRA, Dave Schwartz ( Architek), DJ HARIS, DJ MARTIN KAY

Со задоволство Ве покануваме да бидете дел од нашиот хуманитарен настан.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content