СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во Прилеп прегазен 19-годишен велосипедист

Деветнаесет годишно момче е прегазено од автомобил додека управувало велосипед.

Несреќата се случила вчера напладне на улицата Јоска Јорданоски во Прилеп, информираа од МВР.

Момчето се здобило со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Прилеп. Увид бил извршен и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content