СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во прилепско Селце татко убиен од својот 26 годишен син

Прилепската полиција приведе 26-годишен жител на прилепското село Селце, под сомнение дека синоќа го убил својот татко.

Како што информираат од СВР Битола, тој синоќа околу 20 часот во семејниот дом во прилепското село Селце, по расправија, со остар предмет го повредил својот 52-годишен татко, кој подоцна починал од здобиените повреди.

Два часа подоцна, тој е приведен од улицата „Димо Наредникот“ во Прилеп, а обвинителството побара притвор до 30 дена за осомничениот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content