СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Во првиот натпревар на Лазаров како селектор Македонија ја победи Данска

Во првиот натпревар на Лазаров како селектор, Македонија ја совлада Данска со 33:29.

Ова е трета победа откако Македонија квалификациите за пласман на Европското првенство ги започна со две победи против Финска и Швајцарија. На синоќешниот натпревар на селекторската функција дебитираше Кирил Лазаров кој по завршувањето на Светското првенство го наследи Данило Бестровац.

Лазаров имаше двојна улога, беше селектор и играч и постигна 4 гола. Двојна улога имаше и Филип Миркуловски, кој ќе беше помошник и постигна 3 гола.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content