СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во полициската акција во Прилеп досега уапсени 7 лица

Големата полициска акција започна претпладне во Прилеп

Акцијата се спроведува за разбивање на голема група на лица осомничени за трговија со дрога и наркотици.

Полицијата најавила повеќе детали во текот на утрешниот ден, а акцијата ќе биде во тек и во текот на викендот.

 

Неофицијално меѓу осомничените се сопственици и менаџери на локали и хотели, како и полициски службеници.

Во досегашниот дел од акцијата биле запленети мобилни телефони и пари, а во акцијата учествувале и инспектори од Скопје, како и кучиња трагачи.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content