СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во овие денови за празниците возењето ќе биде бесплатно

Јавениот Градски Превоз при ЈП за ПУП Прилеп информира:

Автобусите на Јавниот Градски Превоз ќе го имаат следниот возен ред на сите линии за време на престојниот празник Велигден.

14.04(Петок) – Неделна (вонредна) линија од 6.30 h до 12.30 h од (Н.Гробишта); 15.04(Сабота) – Сите три линии од 6.30 h до 15.30 h

16.04(Недела) – Неделна (вонредна) линија од 6.30 h до 14.00 h од (Н.Гробишта); 17.04(Понеделник) – Неделна (вонредна) линија од 6.30 h до 14.00 h од (Н.Гробишта)

По барање на граѓаните, Јавниот Градски Превоз при ЈП за ПУП во соработка со Општина Прилеп донесе одлука во деновите Недела и Понеделник превозот ќе биде бесплатен за сите корисници на јавниот градски превоз.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content