СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Во недела Победа мора да победи!

Во недела (11 септември), со почеток од 16:00ч., на градскиот стадион “Гоце Делчев” во Прилеп, Победа го игра шестиот натпревар од сезоната во Првата фудбалска лига.

Во Прилеп гостува штипска Брегалница, екипа која во досегашниот дел од првенството запиша три победи, еден нерешен резултат и еден пораз.

Ќе биде пеколно тешко, затоа што Брегалница досега покажа дека располага со супер квалитетна екипа, триумфирајќи над Академија Пандев на гости, и дома против Шкупи и Македонија Ѓорче Петров.

Победа пак, одново ќе се обиде да стигне до прв триумф и драгоцени три бода. Прилепчани имаат само еден бод и се наоѓаат на самото дно од табелата, со само 2 постигнати и дури 10 примени погодоци.

Затоа во недела сите на ГРАДСКИ, со голема поддршка да им помогнеме на црвено-белите да стигнат до прва победа.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content