(Во живо) Прилепчани на тешко гостување во Охрид

8

Според изгледот на табелата двата тима досега освоија по 12 бода и со тоа може да очекуваме исклучутелно интересен и неизвесен дуел. Прилепскиот состав во кој ќе има повратници – заздравени играчи, подготвен е за надигрување со домаќините. Мечот во салата „Билјанини Извори“ во Охрид ќе го судат Исмаил Металари и Ненад Николовски од Скопје, а делегат е Славчо Калановски од Струга.

Натпреварот ќе можете да го проследите на следниот линк:

Дозволено е присуство на гледачи до 50% од вкупниот капацитет на салата. Потребно ќе биде да покажете сертификат/потврда за извршена имунизација или сертификат/потврда за прележан КОВИД-19 во последните 45 дена заедно со документ за лична идентификација. Задолжитено е носење на заштитна маска.

На нашите ракометари им посакуваме многу среќа на денешниот натпревар!

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content