СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

(Во живо) Пречек и отворање на 30. министерски совет на ОБСЕ

Главниот град Скопје е домаќин на 30. Министерски совет на организацијата за безбедност и соработка во Европа – ОБСЕ.

Главниот град Скопје е домаќин на 30. Министерски совет на организацијата за безбедност и соработка во Европа – ОБСЕ.

Во тек е пречекот на високите државни функционери и делегациите.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content