СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

ВО ЖИВО: ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ГРАДСКИ ПАРК

Пожар избувна во Градски парк кај Градски стадион. Горат бараки кои според очевидците припаѓаат на кривичен суд, кои се наоѓаат до детското игралиште кај ресторанот Томче Софка.

Пожарот се шири со огромна брзина и во моментов противпожарните единици се борат со огнената стихија.

 

 

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content