СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Во Брисел повторно за Западен Балкан

Комитетот за надворешни работи на Европскиот парламент организира размена на мислења во Брисел со претседателите на парламентите на Западен Балкан.

Тема на состаноците е улогата на парламентот во процесот на проширување на Европската унија.

Како што претходно објави ЕП, состанокот ќе се одржи во рамките на Вториот самит на Европскиот парламент и претседателот на парламентите на Западен Балкан, под покровителство на претседателот на ЕП, Давид Сасоли.

 

На состанокот ќе присуствува и претседателот на Парламентот на Португалија, земјата што на 1 јули ќе и го предаде местото на шестмесечно претседателство со ЕУ на Словенија.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content