Во Битола и во Прилеп вчера не било мирно

268

Битолчанец (49) пријавил дека вчера бил физички нападнат од неговиот брат С.П., кој му се заканувал и со остар предмет, соопшти СВР Битола.

Вчера, во 14.55 часот, П.С. (50) од Прилеп пријавил во полиција дека по завршување на часовите, во близина на „Бизнис центар“ во градот, неговата малолетна ќерка била физички нападната од неколку нејзини соученички.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content