СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Волците го кренаа Прилеп на нозе

Армијата на Република Македонија и Министерството за одбрана во соработка со локалната самоуправа, денеска на плоштадот “Александрија” во центарот на Прилеп, организираа отворен ден за граѓаните. Настанот е дел од активностите со кои се одбележуваат 75 години од формирањето на НАТО и воедно 4 години од членството на Македонија во Алијансата.

На плоштадот “Александрија” беа изложени артилериски орудија и системи на АРМ, а специјалните единици “Ренџери” и “Волци”, презентираа дел од своите вештини.

Извор: МаркукулеМК.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content