СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Водата од чешмите во овие населени места не е иcпpaвна за пиење

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата од мерното место с.Лениште – крајпатна чешма – извор, р.в.с Чепигово (Петре Дебрешлиоски) – водоводна мрежа, р.в.с. Тројкрсти (Стојаноски Бале) – водоводна мрежа не одговараат за употреба.

Исто така водата од р.в.с. Канатларци – бензинска –водоводна мрежа одговара за употреба.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content