Водата од овие чешми во прилепско не одговара за употреба

18

Општина Прилеп ги известува граѓаните дека водата во н.м Тројкрсти (водоводна мрежа), Канатларци (бензинска) и с. Лагово (Петрески Тоде) не одговара за употреба и не смее да се користи за пиење.

Водата во н.м Ерековци (двор) одговара за употреба.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content