СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Владата ќе ги замрзне цените

Маркетите ги отстранија производите со акциски цени и повеќе нема промоции на продуктите. Со стапувањето на сила на владината одлука се забрануваат сите промотивни акции на прехранбени производи. Надлежните сметаат дека токму на овој налин се правеле манипулаци исо цените и се избегнува можноста за намалување на цените и нивно замрзнување.

Од утре почнува одлуката за замрзнување на цените со намалување од 10% за околу 50 основни производи.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content