Владата ја проследи предлог-преговарачката рамка до Собранието

6

Владата на Република Македонија на денешната 59-та седница, ја разгледа информацијата од Министерството за надворешни работи, за предлог-преговарачката рамка за Република Македонија со ЕУ, претставена од Француското претседателство со Европската Унија.

На седницата, Владата одлучи предлог-преговарачката рамка да ја проследи до Собранието на Република Македонија на разгледување и донесување понатамошни заклучоци, согласно процедурите на Собранието на Република Македонија, соопшти владината прес-служба.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content