СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Визер продолжува со суспензија на летови

Авиокомпанијата „Визер“ е во процес на суспензија на околу 50 авиолинии од земјите од поранешна Југославија, објави специјализираниот портал Екс-Ју Авијација, посочувајќи дека најголем број од нив ќе бидат од Скопје, Тузла, Охрид, Подгорица, Белград, Ниш, Приштина, Љубљана, Сплит и Сараево.

Неколку летови што се уште се активни, како што се Виена-Охрид, Стокхолм Скавста-Скопје и Меминген-Подгорица, ќе бидат суспендирани за две недели и нема да ги има во текот на зимската сезона.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content