СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

(Видео) Страшен пожар во Пехчево

На социјалните мрежи граѓаните информираат за нов пожар во близина на Пехчево.

Зад археолошкиот локалитетот Света Петка, пред околу половина час и уште повеќе се разгорува. На терен сме околу 30 луѓе, но сме немоќни да се справиме со ова, вели на социјалните мрежи планинарот Марјан, кој ги направи и фотографиите и видеото.

 

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content