Видео со територијално парчосување на Македонија се споделува на Тик Ток

19

На „Тик Ток“, корисникот под името Oking 07, споделил водео со мапа на која половина Македонија е Република Илирида. Според неговата мапа, Скопје, Охрид, Струга, Тетово, Гостивар, Кичево, Ресен, Крушево, се градови каде што живеат повеќе од 80 отсто и повеќе од 50 отсто Албанци, а во коментарите, корисниците на оваа социјална мрежа, додаваат и други градови од Македонија. Видеото е објавено на 11 месецов.

Видеото може да го погледнете тука.

ФОТО: Принтскрин.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content