СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

(ВИДЕО) Обид за атентат на градоначалникот на Арачиново – еве ги деталите

Обид за атентат врз градоначалникот на Арачиново, ранет неговиот возач. Еве ги деталите, излезе и првото видео од местото каде се случил инцидентот.

Од автоматско оружје е пукано денеска малку по пладне врз градоначалникот на Општина Арачиново, Ридван Ибраими. Со прострелна рана во градите е погоден неговиот возач, потврдуваат од Министерството за внатрешни раобти. Засилени полициски сили пристигнаа на влезот во Арачиново, а на местото каде бил извршен нападот се врши увид.

Од Клиниката потврдуваат дека во Ургентниот центар е донесено лице од Арачиново во сериозна здравствена состојба поради прострелна рана во градите, која налага итна хируршка операција.

Градоначалникот не е повреден.

Инаку, градоначалникот Ибраими веќе имаше пријавено дека имал закани од двајца браќа од Арачиново, а пред две години имало и физички напад врз него од три лица кои потоа биле приведени.

Извор: МКДТВ21.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content