СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

(ВИДЕО) Направете сами: Новогодишни украси за елка во форма на снегулки

Ни се ближат празниците, а со нив и новогодишната еуфорија.

Уживаме во празничната магија која деновиве владее во нашиот дом, за да го дополните домот со новогодишни украси направени од вас или од вашите малечки, ви покажуваме како сами да направите украси за елка во облик на снегулки. Ќе ги изненадите блиските со својата уметност и декорација каква досега не виделе.

Снегулка од картонот од тоалетната хартија
За изработка на првата снегулка ви е потребно ова:
-картон од тоалетна хартија,
-линијар,
-молив,
-ножици,
-лепак за дрво,
-четка,
-силиконски пиштол,
-златен конец,
-златен спреј,
-светки.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content