СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

ВИДЕО: Инфлуенсер фрли милион долари од хеликоптер: Луѓето се тепаа за парите

Чешкиот продуцент, актер, инфлуенсер и инвеститор Камил Бартошек, попознат по прекарот Казма, организираше лотарија со голема награда од еден милион долари, која ја ставил во контејнер под шифрирана брава.

Добивај вести на вибер
Меѓутоа, откако не се огласи добитникот, тој одлучи да ја подели наградата со сите кои учествуваа во лотаријата со фрлање на милион долари од хеликоптер.

Во наградната игра учествуваа 100.000 натпреварувачи, кои во шест часот наутро добија мејл со потребните информации за локацијата каде ќе се фрлат парите од хеликоптерот.

За задачата да биде уште потешка, натпреварувачите морале прво да го дешифрираат испратениот код, за подоцна на закажаната локација да се појават 4.000 луѓе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pete Mitchell (@petemitchelmaverick)

Луѓето кои се појавија на теренот почнаа избезумено да се грабаат за парите, а некои донесоа и чадори, за полесно да грабнат што повеќе пари.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content