СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

ВИДЕО: Илинденската коњаница против Северна на владата на Ковачевски

Илинденската коњаница му испрати јасна порака на Димитар Ковачевски во Крушево „За кого – За Македонија“., објави Курир.мк

Тие јасно го изразија револтот за придавката Северна.

Денес е Денот на Републиката, а во Крушево се одбележуваат 119 години од првиот Илинден.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content