СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

(Видео) Гори фабриката “Треска” во центарот на Скопје

Гори имотот на фабриката Треска во центарот на Скопје!

Голем пожар пред малку ги вознемири скопјани! Според информациите што ги пренесува порталот Инфомакс гори имотот на поранешната фабрика за мебел Треска.

Фабрката се наоѓа во централното градско подрачје на територија на општина Центар.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content