СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

(ВИДЕО) Ахмети пее во автомобил, заменикот на Оливер Спасовски го снима

Изгласувањето на францускиот предлог во Собранието очигледно многу го развесели лидерот на ДУИ, Али Ахмети, па тој, пеејќи си замина од Парламентот.

Како што објави весникот на албански јазик „Лајм“, Ахмети со заменик-министерот за внатрешни работи Назим Буши се вози во автомобил и пее албански песни, а во позадина се слуша албанскиот национален музички инструмент чифтели.

Претседателот Али Ахмети ја запечати идеолошката ориентација на Македонија кон интегрирањето во Европската Унија. Заедно ЗА европска Македонија, напиша Буши.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Прочитај повеќе:
Close
Back to top button
Skip to content