СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Вечерва во Прилеп совладана екипата на Тетова Булс

Eкипата на Мега Баскет од Прилеп стигна до осмата победа во Третата Б кошаркарска лига.

Вечерва во Прилеп е совладана екипата на Тетова Булс со 88-79.

Младата екипа на Мега Баскет одново покажа дека има амбиции за пласман во повисок ранг на натпреварување, и навистина заслужуваат со оглед на тоа дека одново ја оживеаа кошарката во Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content