СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Велигден во Бигорскиот манастир (ГАЛЕРИЈА)

Православните верници од цела Македонија синоќа го дочекаа Христовото Воскресение во Бигорскиот манастир.

Православните верници од цела Македонија синоќа го дочекаа Христовото Воскресение во Бигорскиот манастир.

Фото: Н.Батев

На еден од најголемите христијански празници, на верниците им се обрати владиката Партениј, при што беше одржана литургија, а пристигна и благодатниот оган.

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content