СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Вакцини нема, а медицинскиот персонал во „Борис Трајковски“ си танцува

Вакцинирањето против Covid-19 на населението во Македонија е на најниското ниво во светот, во прв ред поради потфрлувањето на здравствените власти во процесот на набавката на вакцините, но очигледно дека Владата не е загрижена за високата смртност во пандемијата туку работи на својот пиар и снима песни и видеа.

На социјалните мрежи така се споделува снимката на која во празниот спортски центар „Борис Трајковски“, на којашто се гледа како во празната сала во којашто треба да се спроведува наводната масовна имунизација на граѓаните, поради недостиг од вакцини медицинскиот персол си танција на мелодија која наводно треба да биде поттик за граѓаните.

„Кога мислите дека го допреле дното има и полошо. Вакцини НЕМА луѓе умираат, а тие буквално ОРО ИГРААТ. ОСТАВКИ!“, реагираше во својата фејсбук објава потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content